Z hotelu Lednice to není daleko do Maďarska a do Rakouska

Zámek Lednice patří k nejkrásnějším romantickým stavbám v Evropě. Spolu se zámkem v Hluboké nad Vltavou a Hrádkem u Nechanic se řadí k nejnavštěvovanějším památkám v Česku. Lednice kdysi patřila spolu s Valticemi Lichtenštejnům, jejich majetek jim však byl na základě Benešových dekretů zabaven a připadl státu. Dnes jsou veškeré památky přístupné, a to jak samotný zámecký objekt, tak i přilehlý skleník a krajinný park. Výhodou Lednice je také její blízkost největšímu dálničnímu tahu v Česku.

vinná réva

Výborné spojení po dálnici D1

Využijete-li ubytování v této lokalitě, Lednice hotely https://lednice.galant.cz/ stojí nedaleko zámku. Máte odtud výborné spojení nejen do samotného Lednicko-valtického areálu, ale i s okolním světem. Můžete svůj pobyt v jedné z nejkrásnějších vinařských oblastí Evropy obohatit i o výlety automobilem do vzdálenějších míst a třeba je navzájem porovnávat.

Rakousko – do Rakouska lze využít několika přechodů v okolí Mikulova a Valtic, ovšem je možné cestovat i po dálnici směrem do Bratislavy a dále pak do Vídně. Návštěvu Rakouska lze koncipovat jako jednodenní zájezdy, podhůří Alp je odtud vzdáleno jen několik desítek kilometrů a vyplatí se cestování spojit s návštěvou Neziderského jezera, které od sebe odděluje část rakouského pohraničí od Maďarska. Jedno z největších evropských jezer je zároveň národním parkem, který je zapsán mezi ostatní památky světového dědictví UNESCO.

hlavní město Budapest

Maďarsko – milovníci ovoce, zeleniny a tradičních ostrých specialit mohou pokračovat po dálničním tahu až k městu Tatabánya, případně zavítat k Balatonu, anebo výlet protáhnout až do Budapešti. Maďarsko je dnes tak trochu opomíjená země, přitom byla za socialismu jednou z nejnavštěvovanějších. Jistě vás tu překvapí rozmanitá krajina, úrodná nížina a největší evropská pěstitelská oblast, kde se na ploše mnoha tisíc hektarů pěstují stovky druhů rostlin. Maďarsko je také zemí termálních pramenů, oblíbené jsou zejména termální koupaliště v okolí Miskolce nebo Györu.