Waze není jen taková obyčejná aplikace

O aplikaci jménem Waze již určitě slyšel každý. Hlavně pokud vlastní chytrý mobilní telefon, tak mu poslouží jako navigace. Snad její prvopočátky se zaznamenaly v roce 2006, od té doby se stále vyvíjí a zdokonaluje, že ji již využívá více, než 50 miliónů řidičů a to po celém světě. V roce 2013 se dokonce uvažovalo o tom, že by ji mohla odkoupit nějaké velká společnost jako Facebook nebo se mluvilo o Applu, ovšem nakonec zvítězil Google. Přesto Waze funguje nadále přímo skvěle samostatně a spoustu jejich příznivců ji využívá a zaznamenává do ní informace o cestě, na které se zrovna nachází.
mapa v tabletu

Google má také svoji aplikaci

Ano má a možná si někdo položí otázku, proč se teda obě dvě nesloučí do jedné. Waze i Google spolu pracují na výměnné bázi a vzájemně se doplňují. Kdyby se z obou dvou vzalo jen to nejlepší, tak by přece mohlo vzniknout něco bombastického a nepřekonatelného. Google si ale počíná profesionálně.  Vzájemně se totiž doplňují, ale každá má to svoje nejlepší, pokud by se sloučily do jedné, tak by zákonitě vzniklo něco nového, třetího a mnoho funkcí, na které jsou řidiči zvyklí, by se muselo odbourat. Takže v podstatě je lepší si udržovat spokojené obě dvě skupiny uživatelů.
navigace v autě
Je mnoho důvodů, proč Waze používat
1.       Stále se aktualizuje díky on-line komunikacím, což navigace v off-line režimu zkrátka nedávají.
2.       Mapy jsou aktuální a to díky editorům, kteří to mají na starost.
3.       Komunita řidičů hlásí díky on-line připojení aktuální stav silnic, policejní hlídky, dopravní komplikace, práce na silnici, kolony nebo nehody.
4.       Čím více uživatelů jí bude používat, tím více bude na vyšší úrovni.
5.       Funguje podobně jako navigace, komunikuje a dokonce hlásí stav rychlosti a počet ujetých kilometrů do konce cíle.
6.       Pokud se stane, že díky chybě nebo zákazu zavede chybně řidiče na cestu a ten uvede tento fakt do navigace, tak se to rychle opraví a následující řidič již nebude mít takové problémy.
Přesto ještě vázne například ohlášení cyklistických závodů, ralley, významné návštěvy s doprovodem, maratony nebo různých sportovní aktivity. Nic méně i to je v řešení a je možné, že se v blízké době dočkáme tady změny.