Nejpopulárnější bylina v Číně

Kustovnice čínská má skutečně domov v Číně, ale v dnešní době ji často můžeme spatřit i v našich obchodech. Velmi rychle zde zdomácněla a navíc její plody jsou velkým přínosem pro naše zdraví. Není ani divu, vždyť obsahují 18 aminokyselin, hromadu vitamínů a karotenoidy. Přirozeně to není všechno, ale výčet zdraví prospěšných látek je daleko větší. Není divu, že poté se tyto látky postarají o snížení nadměrné únavy a imunity. Navíc bobule goji zlepšují paměť a dokonce se traduje, že snad zpomalují stárnutí. Posilují činnost jater i ledvin, zlepšují zrak, pomáhají ulevit od nepříjemných bolestí a to předně hlavy, která dokáže pěkně potrápit. Ale výjimkou nejsou ani nohy nebo tolik namáhaná záda.

goji sušená

Červené diamanty

Kustovnice čínská nebo Goji je keř, na kterém se urodí sytě oranžové plody. Jejich chuť možná někoho nenadchne a není divu, protože jestli nemá rád mrkev nebo rajská jablíčka, tak si asi nic moc nepochutná. U nás se dá běžně zakoupit v podobě sušených plodů, jako džus, hustá šťáva, tabletky nebo je přísadou různých kaší, chutných tyčinek a dalších produktů. Také je v nabídce ne husté šťávy, která je sladká, zahuštěná sladidlem. Ale v podobě čistého roztoku. Na 500 ml je například zapotřebí až 3 kg bobulí goji, což je skutečně hodně. Navíc kvalitní roztok se vyrábí tak, že se musí bobule po sběru vylisovat nejdéle do šesti hodin. Samozřejmě neobsahuje žádné konzervační látky a plní se ihned do skleněných lahví.

goji keř

Tekutý roztok je účinnější

V podstatě není špatné konzumovat Goji v různých podobách, ale je pravda, že například v tekutém stavu je daleko lepší, než v pojídání sušených plodů. Unikátní složky se totiž v takové podobě lépe vstřebávají střevní sliznicí a tím se z takového roztoku přirozeně více získá pro tělo. Pak stačí užívat denně předepsanou dávku, což je asi kolem 20 ml. V návodu je vždy uvedená denní dávka a jak ji užívat. V podstatě jsme pro tělo udělali tímto maximum a dodali mu skutečně pěknou zásobárnu zdravého produktu.