Založení své vlastní společnosti nemusí vždy být oříšek

Vždy jste snili o tom mít vlastní podnik a dělat to, co vás baví. Jenže jste se k tomu nikdy neodhodlali protože jste si mysleli, že k založení vlastní společnosti je třeba mnoho papírování a nestojí vám to za to. Není to tak úplně pravda. Založení společnosti nemusí vůbec být jinak složitá záležitost. Zejména pokud si chcete založit například s. r. o. společnost.

Předtím, než vůbec nad něčím takovým začnete uvažovat, měli byste si uvědomit v čem chcete podnikat, jestli to máte řádně promyšlené do detailů a hlavně jestli jste připraveni se setkat i s neúspěchem. Ne vždy se totiž naše přání a sny úplně vyplní. Žijeme v reálném světě, kde na nás číhá hromada nástrah a nikdy nevíme, kdy zaútočí zrovna na nás.

papíry

Dále je třeba si zařídit všechny potřebné administrativní záležitosti. Živnostenský list je samozřejmostí. Jeho získání nemusí být obtížné. Záleží na tom, v čem chceme podnikat. Při vlastnění restaurace je mnohem složitější získat živnost, než třeba při provozování reklamních služeb na internetu. Všechny potřebné podklady pro vaše podnikání se jednoduše dají vyhledat na internetu, nebo se můžete zeptat někoho, kdo se v tomto oboru vyzná, aby vám řádně poradil.

podnikatel

Pro založení společnosti je třeba vědět název, sídlo a základní kapitál. Název si buďto můžete vymyslet sami, nebo se můžete obrátit na někoho, kdo nabízí již vytvořené společnosti. Jak to funguje? Jsou to takzvané s. r. o. na prodej. Jednoduše si zažádáte o nějakou společnost, můžete si vybrat podle jména a jiných specifik, nějakou která vám bude vyhovovat si vybrat a zakoupit ji. Takže se nemusíte vůbec zabývat zakládáním své vlastní společnosti. Sice zakoupení již vytvořené společnosti je trochu více finančně náročnější, ale za to to s sebou bere mnoho benefitů. Například už společnost má své vlastní sídlo, základní kapitál v určité výši a je již zapsaná v obchodním rejstříku. Takže když byste si ji chtěli odkoupit, jediné co stačí udělat je nechat si změnit záznam právě v obchodním rejstříku za určitý poplatek.