Vysavač nesmí bazénu chybět


Když má být voda v bazénu taková, aby se v ní byla radost smočit, musí se majitel maximálně snažit. Protože dokonalost sama od sebe nevydrží ani nebude seslána odněkud shůry.
Má-li být bazén dokonalý, tedy plný čisté vody bez sebemenší vady na kráse, je potřeba přidávat do něj podle potřeby veškerou chemii, jež pomáhá odstraňovat jak neživou nečistotu, tak i mikroorganismy, které by se jinak v tomto prostředí velice rády rozmnožily a páchaly škody. K dokonalosti vody je třeba něco na bázi chlóru, aktivního kyslíku nebo bromu, a také něco, co upravuje kyselost vody, shlukuje nečistoty a podobně.

bazén plavecký

Ovšem tím ještě péče o bazén ani zdaleka nekončí. Protože nestačí jenom zlikvidovat škodlivé baktérie, sinice a řasy a způsobit, že se z rozptýlených nečistot stanou i pouhým okem viditelné vločky. Je totiž třeba postarat se i o to, aby mechanické nečistoty zcela zmizely, aby po nich nezůstalo ve vodě ani památky.
A tady přichází ke slovu technika. Síťka na teleskopické tyči, filtrace a rovněž bazénový vysavač.
U toho posledního se trochu zastavme. Protože si to zaslouží trochu více pozornosti.
Jak článek bazénové vysavače řady Ocean Vac Fun moudře informuje, nejsou vlastně ani bazénové vysavače jeden jako druhý. I zde je celá řada tu menších a tu větších rozdílů, které od sebe jednotlivé typy odlišují.

potápění

Asi tím prvním, čeho si člověk při studiu této techniky všimne, je to, že existují vysavače manuální, poloautomatické a automatické. Ovšem to není ani zdaleka tím jediným, čím lze kvalitu a užitečnost toho kterého exempláře posoudit.
Záleží třeba i na značce. A kdo vsadí na bazénové vysavače řady Ocean Vac Fun od známé rakouské firmy Peraqua – Professional Water Products GmbH, nemůže prohloupit. Tady se totiž nabízejí značkové vysavače, jedny z nejúčinnějších a nejvýkonnějších bazénových vysavačů, jaké u nás lze pořídit. Tyto jsou robustní, vyrobené z kvalitních materiálů odolných i proti ultrafialovému záření, s vysoce účinnou turbínou Power Flex, mají optimalizovaný sací výkon, oplývají tichým chodem, snadno se zprovozní a obsluhují, lehce se pohybují po dně bazénu a čistí ho a mají i dlouhou životnost.
A proto, stejně jako pro další své přednosti, by takový vysavač neměl chybět ani vám. Samozřejmě pokud máte bazén.