Alkohol – dá se bavit i bez něj?

Pokud se zeptáte většiny mladých lidí, co si myslí o alkoholu a jaký na něj mají názor, plno z nich Vám pravděpodobně řekne nějaký pozitivní názor – že se po něm cítí společenštější, odvážnější, nemají tolik zábran, lépe se jim po něm baví s ostatními, lépe se na ostatní napojí, je to pro ně prostě socializační prostředek, něco, co je spojuje s ostatními. Negativní aspekty většinou opomíjí – případně je pro ně zobrazuje jen „opice“ po prohýřené noci, které ale nepřikládají větší význam, než že jim „je jen blbě“. Konzumace alkoholu však může mít plno negativních účinků, které lidé prostě úspěšně ignorují.

žena pijící alkohol

Kocovina má svůj důvod. Je to signál těla, který Vám sděluje, že jste den předtím požili moc alkoholu, se kterým se tělo muselo nějak vypořádat, a že jste požili něco, co pro tělo nebylo moc přirozené ani zdravé. Bohužel plno lidí si z kocoviny nic nedělá a bere ji jen jako otravný vedlejší účinek pití alkoholu, kterého se snaží co nejdříve zbavit, nezřídka další dávkou alkoholu /tzv. „vyprošťovák/. V případě kocoviny je však důležité tělo spíše vyživit a hydratovat, než ho vyčerpávat dalším pitím. To si však ale plno lidí neuvědomuje a jde jim jen o to, aby přebili nepříjemné příznaky.

přiťukávání si alkoholickými nápoji

Bavit se však dá i bez alkoholu. Zní to sice jako naprosto banální tvrzení, ale je to tak a plno lidí si to vůbec neuvědomuje, protože zábavu má spojenou /minimálně/ s alkoholem, případně i jinými látkami měnící vědomí. Zábava pro ně znamená povrchní komunikaci a dělání všemožných vylomenin, které je prostě s konzumací alkoholu /především s jeho odstraňováním zábran/ spojené a kterého může člověk po vystřízlivění litovat.

 

Chcete-li však ušetřit svým játrům, mozku, psychice /při konzumaci alkoholu se totiž vyšvihne hladina serotininu velice vysoko, ale poté stejně rychle klesne, což je samozřejmě spojené s určitými negativními důsledky, jako je například nejen špatná nálada, ale klidně i deprese/, žaludku a také peněžence, zkuste při další párty nepít vůbec žádný alkohol. Pokud je pro Vaši partu konzumace alkoholu a zábava nerozdělitelná dvojice a budou Vás do pití alkoholu nutit, možná to nebudou úplně praví přátelé. Vaše zdraví je totiž to, co je nejdůležitější a co máte jen jedno.