Nepadáš, nehraju

Dlouho jste o tom přemýšleli. Už jako malí kluci jste si hráli furt na vojáky. Ratata, padni nebo nehraju. Auta Vás prostě tolik nebrala. Za to pistole, s těmi z hračkárny jste venku dováděli furt. K zbrojnímu průkazu jste se však zatím nedopracovali, a ani si nejste jisti, zda chcete do jeho pořízení investovat čas a peníze. Právě a možná proto, bude tahle příležitost tím pravým ořechovým i pro Vás. Přinejmenším si vyzkoušíte, zda představy, co máte, nejsou pouze melancholií za už dávno proběhnuvším dětstvím.
Ať je tedy popsaný důvod výše tím hlavním či jen jedním z mnoha – platí, že firmy nabízející střelbu coby zážitek, si na nedostatek zákazníků stěžovat nemohou.
terče na střelnici

Útočná puška nebo brokovnice

Vybrat si lze z celé škály zbraní. Samozřejmostí je dodržování bezpečnostních opatření, jejichž instruktáž je nutné absolvovat zpravidla ihned po příjezdu na místo. To se může týkat střelnice kryté či venkovní. V každém případě jste celou dobu pod dohledem zkušených odborníků. Zážitek je tak zprostředkováván právě i osobám, které nevlastní zbrojní průkaz. K samotnému absolvování střelby tedy v podstatě potřebujete pouze sportovní oblečení a doklad o zaplacení služby. Ochranné pomůcky jako jsou třeba chrániče sluchu nebo ochranné brýle patří do vybavení provozovatele. Nemusíte dokonce pálit jen na statický terč, hlinění holubi bývají také k dispozici. Zkrátka, z nabízených možností si vybere celá řada zájemců.
střílející osobana střelnici

Momentku na cestu

AK-47 neboli kalašnikov v rukách a hodně drsný pohled. Fakt Vám to sekne. Fotka, jak míříte a videozáznam Vašeho zásahu do terče, to budou všichni koukat. Takové momentky jsou při těchto a podobných kratochvílích běžným standardem a vítanými suvenýry. Záleží na konkrétním servisu, většinou však bývají poskytovány ihned po uskutečnění události. Domů si tedy odnesete tolik fotografií a videí, kolik uznáte za vhodné.