Sůl ve vodě

V poslední době se poměrně hodně rozšířila sůl do bazénů, protože opravdu přináší mnoho výhod oproti chlóru, přičemž sůl do vody má i jiné využití.

Sůl ve vodě

Bazén

Aby byla voda v bazénu neustále čistá a neměli jste problém se zelenými organismy, tak se používá chlór. Ovšem poměrně nedávno i k nám dorazila metoda slané vody, kdy žádnou chlórovou chemii rozhodně nepotřebujete. Zároveň máte pocit koupání u moře což řada lidí jistě ocení. Voda s tímto přípravkem nedráždí pokožku, přičemž je naopak ještě prospěšná. Navíc se musíme podívat i na finanční stránku, protože sůl Vás oproti chemií v je mnohem levněji, a proto ji lidé často dají přednost.

kapka vody

Kromě toho také nevydává zápach, jenž je u většího množství použitého chlóru poměrně znát. Nehrozí zde ani podráždění oči. Rozhodnutí je čistě na Vás, ale většinou má bazénová sůl smysl, jen je potřeba přizpůsobit tomu filtraci, která musí soli bez problémů odolávat. Určitě zde nalezneme i nevýhody, protože slaná voda podporuje korozi, a proto je zapotřebí například některé části vyměnit za nerezové, což jsou finance navíc.

Regenerace

Voda v domácnosti, čí průmyslu běžně trpí na špatnou kvalitu, což není pro běžné používání vhodné a často se tento problém dá poznat i chutí vody. V mnoha případech je to způsobeno vysokou koncentrací třeba vápníku a železa. Abyste měli o složení přehled a opravdu se přesvědčili o tomto problému, tak je nejlepší vzorky vody přinést do specializované stanice ve Vašem okolí, kde udělají rozpory a řeknou Vám přesný výsledek.

krystalická sůl

Nemusíte se bát, že budete muset snášet špatnou vodu, protože běžné se prodávají změkčovače a podobná zařízení, jež jsou k tomuto účelu přímo určeny. Do těchto zařízení se musí dávat speciální přípravky, přičemž se jedná o sůl. Abyste měli dávkování velmi snadné a zároveň se látka postupně rozpouštěla, tak je nejvhodnější koupit tablety. Tabletová sůl se za velkého působení tlaku lisuje do požadovaného tvaru, přičemž je v pytlích, které za žádných okolností nepřipustí vlhkost, takže se nijak neztrácí účinek.