Splňte si svůj velký sen o bydlení s mobilním domem

Máte velký sen o vlastním bydlení? Máte problém s tím, že nedosáhnete na žádnou rozumnou hypotéku? Bojíte se, že se svého snu budete muset vzdát a žít až do konce života v podnájmu?
Nic takového se vám stát nemusí, pokud si vyberete takový typ bydlení, který je dostupný i vám. A nebojte se, zdaleka nemusíte pobývat pod stanem proto, abyste své bydlení dokázali zaplatit. Ještě je zde jedna skvělá možnost v podobě mobilního domu.

klíče

Mobilní dům se svým vybavením prakticky neliší od klasického menšího bytu, na jaký narazíte ve všech městech. Ovšem s tím rozdílem, že se svým zevnějškem podobá spíše klasickému rodinnému domu, neboť je to samostatná jednotka, kterou je potřeba usadit na kus půdy. Ten buď máte ve svém vlastním vlastnictví anebo alespoň v pronájmu. A příjemné je také to, že ke stavbě takového domu nepotřebujete žádné úřední povolení.

Mnoho lidí se může na první pohled vyděsit, že se jedná o nějakou maringotku či obytný přívěs. Ač to název napovídá, není tomu tak. Mobilní dům získal své pojmenování na základě toho, že nemá pevné základy a výroba mobilního domu tak probíhá jinde, u zhotovitele. Ten vám ho na místo přiveze v kompletním, smontovaném stavu a usadí ho přesně tam, kam si ukážete. Tento stav má ovšem jednu velkou výhodu, kterou je to, že si dům v případě potřeby stěhování na jiné místo můžete vzít bez potíží s sebou. Stačí jej naložit na speciální vozidlo a můžete jet.

domek

Nicméně ten hlavní důvod, proč jsou u nás mobilní domy ve stále větší oblibě, je ten, že jejich cena je více než přijatelná, a to pro všechny lidi, kteří na hypotéku na bydlení z libovolného důvodu nedosáhnou anebo nechtějí žít po zbytek života v nejistotě, zda své dluhy splatí.
S mobilním domem tak získáte dostupné a pohodlné bydlení na vlastním pozemku, které si můžete uzpůsobit podle svých představ. Nic důležitého pro život vám v takovém typu bydlení rozhodně chybět nebude.