Řešení Vaších dluhových problémů

Název insolvence vzniklo s latiny a znamená ve volném překladu, nemožnost dostati peněžních závazkům“. Tento stav se také velmi často nazývá osobním bankrotem. A právě tímto problém se i insolvence zabývá. Insolvence neboli insolvenční řízení, jehož cílem je vypořádání dluhu a hlavně uspokojení věřitelů. Insolvence pomáhá obou stranám. Jak dlužníkovi tak i také věřiteli. Dlužník se díky insolvenci vypořádá s dluhy bez starosti, že ho navštíví exekutor a věřitel dostane, alespoň část svých prostředků. Ono se to může zdát velmi jednoduché, ale abyste mohli být zařazení do insolvence, musíte splňovat podmínky oddlužení. Pokud Vám není schváleno oddlužení, nemusíte zoufat. Požádat si o něj můžete opakovaně. Mohou ji využít nejen osoby fyzické, ale také osoby samostatně výdělečně činné.
ekonomický tlak.jpg

Jak na insolvenci?


Obecně známý mýtus říká, že stačí za dobu insolvence splatit pouze 30 % svého dluhu. To může být na jednu stranu pravda, ale zde hlavně záleží na výši Vašeho příjmu. V praxi to tedy znamená, že pokud budete mít dostatečně vysoký příjem pro insolvenci, můžete zaplatit klidně i 100 % svého dluhu. Nezapomínejte také na to, že o insolvenci se Vám stará insolvenční správce, který nepracuje zadarmo a každý měsíc si ho musíte platit.

symbol zákona.jpg

Pro koho není insolvence vhodná?


Je jasné, že svého dluhu, který dokáže nejen potrápit, ale také znepříjemnit spoustu situaci, se chce zbavit každý. Ale není vhodná pro osoby, které dluží menší částky do cca 20 000 Kč.

Zřízení insolvence


Pokud se pro insolvenci rozhodnete, připravte se na to, že to není otázka vyřízení pár hodin nebo pár dnů. Nejprve je potřeba si najít firmu, která za Vás zpracuje insolvenční žádost. K tomu je potřeba vyřídit spousty dokumentů, z kterými Vás seznámí. Pokud dodáte vše potřebné, splníte podmínky insolvence a zpracuje se přihláška k insolvenci, je vše na soudě, který rozhodne o schválení nebo neschválení insolvenčního řízení. Pokud Vám soud insolvenci přiklepne, začínáte platit insolvenčního správce a domlouváte si pevnou měsíční částku, kterou budete hradit na insolvenci. Možností je i prodej nemovitosti. Pokud insolvenci hradíte přesně tak jak máte určeno, tak Vám po řádné doby insolvence končí a vy začínáte žít bez dluhu.