Když vám montáž nábytku přináší jen samé starosti


Rozmontovat nábytek a smontovat jej na novém místě je jedno z mnoha úskalí, která nás mohou potkat v souvislosti se stěhováním. Stěhovací firmy s tím počítají a již řadu let tuto službu zákazníkům nabízí, ovšem ne vždy se s tím lidé smíří a snaží se postupovat svépomocí, aby ve stěhovací den bylo všechno perfektně připraveno a zabaleno. S jakými problémy se montáž nábytku v Praze může potkat a proč důvěřovat stěhovací firmě, která o nich ví, a je na ně patřičně připravena?

moderní byt

Je to velké a těžké – některé nábytkové sestavy vyžadují přítomnost více osob, které spolupracují, pomáhají tu a tam přidržet nějakou desku, panel, prkno, latě, mohou zabránit zřícení konstrukce, polámání některých dílů, vyvrácení spojovacích čepů či vrutů atd. Nezkušený jednotlivec však může svou nezodpovědností dojít až k poškození nábytku, stává se to zejména u velkých šatních skříní, např. vestaveb na míru, u kuchyňských kompletů, dvojlůžek a podobných velkých kusů nábytku.

zařízený pokoj nábytkem

Nejste dostatečně zdatní – fyzická zdatnost je jednou z podmínek či klíčů k úspěchu, práce vyžaduje určitou sílu při přidržování, pokládání desek na místo, dotahování spojů, pasování jednotlivých částí k sobě a dalších momentů, které si amatéři bez patřičných zkušeností nemusí uvědomit. Někdy to může skončit, jako u legendárního seriálu Pat a Mat, zdá se vám tento příměr přitažený za vlasy? Pak vězte, že k někdy až komickým situacím může dojít poměrně snadno.

Nemáte na to čas a potřebnou šikovnost – Češi jsou ve světě vyhlášení svými „zlatými ručičkami“, ovšem to neplatí obecně pro každého a přece jen toto úsloví platilo v době, kdy byla řemeslná práce hlavní náplní pracovní činnosti mnoha lidí. Dnes je kolem nás spousta právníků, lékařů, filosofů, psychologů, vědců, umělců a dalších profesí, které vůbec nemusí vyžadovat nějakou manuální zručnost. A stejně tak každý nemáme tolik času, abychom jej obětovali demontáži a montáži nábytku před stěhováním.