Sportem ku zdraví

V zimě jsme všichni trochu línější a také rádi mlsáme. Proto se přirozeně začínáme bát ve chvíli, kdy se začne den prodlužovat a je stále tepleji. Musíme jít do sebe něco začít dělat. Spousta nás touží po zhubnutí do léta, aby v plavkách na plážích či koupalištích vypadali prostě neodolatelně. Jiní úplně s váhou problém nemají, ale samozřejmě se může stát, že v těchto lenošících měsících se do pasti dostanou i jinak sportovně založení lidé a potřebují co nejrychleji nahnat formu, aby se při dobíhání autobusu nezadýchávali.
běžecký závod
V obou dvou případech to nebude zadarmo! V prvním bychom měli začít úpravou jídelníčku, vynechat zbytečné sladkosti a smažená jídla, upravovat stravu bychom měli postupně, ne ze dne na den. Rázem by se mohl stát úkol nesplnitelným a hlavně bychom se nejspíše vůbec necítili dobře.
A teď krok ke sportu. Ne, nebojte se, není to sprosté slovo, i když na někoho to tak může působit. Zvolte si, co vám vyhovuje. Neznamená to přece, když máte mít více pohybu, musíte zákonitě navštěvovat posilovnu, možností je spousta a dokonce zcela zdarma. Ze začátku začněte třeba chůzí, kterou postupně budete zrychlovat a třeba se stanete nakonec milovníkem běhu, což je sport, který je ve společnosti stále více populárním.
běžci na ulici
Pokud tuto vášeň v sobě najdete a hodláte se jí naplno věnovat, pořiďte si alespoň do některých pomůcek. Samozřejmostí jsou běžecké boty, funkční triko, které odvádí pot a ideálně sportovní legíny, které vám při činnosti nepřekáží. Pokud se však běhá i v chladnějším období je třeba brát ohled na své zdraví a nepodchladit se. Kupte si funkční mikinu či bundu, skvělou pomůckou je také čepice craft, která skvěle odvádí pot a navíc vás hřeje, existují i letní verze, které vás chrní proti a současně plní samozřejmě funkci odvádění potu. Běžeckých pomůcek je samozřejmě víc, záleží na tom, co vám přijde důležité a také kolik hodláte do svého koníčka investovat. No a zbytek je na vás, zda budete běhat lesem nebo si dáte pár koleček na hřišti.