Převážíte pianino?

Je to docela průšvih. Uprostřed velkého pokoje stojí obří pianino, na kterém hrávala dcerka od útlého dětství. Jenže dcerunka se vdala na druhou stranu světa, zakládá si karieru a navíc si i rodinu. Jezdí sice občas na pár dní na návštěvu, ale piáno je už historií v jejím kratičkém životě. Nikdo jiný na něm nehraje. Co sním? Prodat ho. A výsledek? Podařilo se, ale musíme zajistit jeho odvoz.

Sedačka brnkačka, Pianino je oříšek

Procházím kolem toho obřího krámu, a jen tak ze zvědavosti se ho pokusím nadzvednout. Ježíši Kriste, to snad není možné, s tím nikdo nehne? A když ano, tak jak ho dostane po schodech dolů? Chvíli jen tak sedím a kroutím hlavou. Co budu s tím klavírem dělat? Jak se ho zbavím. Už jsem se rozhodoval, že zavolám kupujícímu, omluvím se mu a obchod zruším. Pak jsem si vzpomenul, že to pianino se tady jen tak nezjevilo, že jsme ho sem sami nastěhovali. Takže, když šlo nastěhovat, určitě půjde poslat i opačným směrem. Nemusím ho rozbít sekerou! Začal jsem listovat na internetu a hledat stěhovací firmu, která by si s tím těžkým krámem poradila. Musí, však jim přece za to zaplatím! Našel jsem. Hned po prvním telefonátu jsem byl přesvědčen, že to klapne. Byl jsem ujištěn, že pianina firma stěhuje běžně a že se tedy nemusím bát. Dohodli jsme termín a já pak už čekal na specialisty z stěhování pianin Praha Stehovani-mamut.cz. To víte, zvědavost ve mně přímo klíčila.

Už je tam

V dohodnutý den a téměř přesně v dohodnutou dobu před domem zastavila velká dodávka. Překvapilo mne, že jsem neviděl aspoň deset silných chlapů. Zvědavost klíčila ještě rychleji. Opravdu jsem se těšil, jak přijdu věci na kloub a zjistím, jak tahle nepočetná partička si s tím pianinem poradí. No poradili. V pianinu všechno aretovali, co mohli, rozmontovali. Zbytek pomocí popruhů a jakýchsi saní celkem v pohodě vynesli z domu a uložili do dodávky. Tak jednoduše to vypadalo. A já na to už málem vzal sekeru.