Plesové a svatební šaty pro všechny typy ženských postav

Některé ženy, zejména středního a pokročilého věku, se zdráhají navštěvovat společenské události z jednoho jediného důvodu. Nemají ideální postavu a domnívají se, že by se ve společenských šatech https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/plesove-saty/ pouze zesměšnily.

šat svatební

Drobné postavy s nevýraznými křivkami – pro velmi štíhlé až hubené postavy je třeba spíše přidat na objemu, než ubírat, hodí se k tomu např. řasení či volánky, ale pouze decentní. Křivky postavy zvýrazní projmutý pas.

Rozšířené boky – problém s širšími boky je obecně znám, týká se to v dnešní době více než 70 procent žen středního věku a téměř poloviny dívek do 30 let. V takovém případě boky zúžíte více upnutým střihem, zapomeňte na volánky a volnější šaty. Optický efekt vylepšíte zaměřením pozornosti na jiné tělesné partie, zkuste obléknout volné sako nebo lehký svetřík.

Větší bříško – snadnou pomoc nabídnou šaty, které jsou těsně nad pasem projmuté a se zbytkem trupu splývají, bříško se v nich vytratí a pozornost se zaměří na oblast projmutí těsně pod prsa. Zároveň se hodí vyzdvihnout části těla, které se blíží ideálním mírám – paže bez ramínek nebo odhalené předloktí pod drobným sáčkem, hlubší dekolt, krásně tvarovaná lýtka a zvýrazněné kotníky vyšším podpatkem.

modní šaty

Silná stehna – bohužel se v současné době ideálním křivkám přibližuje jen malé procento žen a dívek. Je to do jisté míry způsobeno nevhodnou stravou a životním stylem, což vám potvrdí i řada odborníků. Mít nedokonalou postavu však neznamená vyhýbat se společnosti přátel a bránit se společenskému vyžití. U silnějších stehen je řešením délka šatů těsně nad kolena, střih může být užší než u ostatních typů postav, pas můžete zvýraznit širším opaskem, stejně tak horní část oděvu může být více upnutá.

Na závěr je vhodné zdůraznit, že ať už zvolíte jakýkoli typ šatů v antickém, pouzdrovém, áčkovém a volném stylu, měly byste se v nich cítit dobře. Měly by padnout, být příjemné na dotek a i když není vaše postava ideálem královen krásy, podstatné je přijmout sebe sama takovou, jaká jste.