Efektivní kruhové zářivky

Určitě jste se už nejednou pozastavili nad tím, jak prodejce elektrické energie převézt a neplatit jim takové sumy, které si účtují. Jistým řešením by mohlo být omezit používání elektrospotřebičů, případně svítit daleko méně než doposud. Pokud se však nechcete až příliš vzdávat vašeho pohodlí na úkor několika tisícovek, které byste mohli ročně uspořit, můžete vyzkoušet vyměnit stávající světelné zdroje za daleko spořivější typy. Ty nemusí mít pouze podobu moderních LED žárovek, ale třeba také kruhových zářivek.
zatáčka v tunelu

Ušetříte

Donedávna standardní vláknové žárovky měly dva obrovské problémy. Prvním byla životnost, která skutečně nebyla kdovíjak obdivuhodná. Vláknové žárovky i v nejlepší verzi byly vždy schopny svítit maximálně okolo 2000 tisíc hodin, a to není žádná velká sláva. Hlavní potíž totiž byla v tom, že se vždy během několika desítek vteřin od zapnutí rozžhavily do takové míry, že bylo takřka nemožné je uchopit holou rukou. To jim nejenže ubíralo na životnosti, ale také způsobovalo obrovské energetické ztráty. Jejich pořizovací cena byla velice nízká, a sice okolo 20 korun, ale dokázaly sežrat tolik elektřiny, že by se nevyplatily ani kdyby je rozdávali zdarma. Kruhové zářivky jsou ale jiné, daleko úspornější. Jsou sice o něco dražší, ale za kvalitu si vždy stojí trochu připlatit.,
tři koule

Nejen na doma

Nejvýraznější pozitivum kruhových zářivek je patrné už na první pohled. Ano, je to jejich kruhový tvar. Díky němu dokáží osvětlit široké plochy. Navíc je jejich světlo poměrně ostré a silné, takže dosáhne dál než běžné zdroje světla. Kruhové zářivky se však nehodí pouze do domácností, ale také jako osvětlení v průmyslových komplexech či jiných pracovišť. I přesto, že mají obecně spotřebu o něco málo vyšší než LED žárovky, pořád je daleko menší než spotřeba u vláknových žárovek. I jejich životnost je daleko delší. Z kruhové zářivky se budete moci těšit klidně i pět let. Vzhledem k tomu, že cena tohoto typu osvětlení není kdovíjak závratná, jedná se o přiměřenou dobu.