Moc internetu ve 21. století

Ačkoliv se to mnoha lidem nemusí líbit a zejména starší generace si na to těžko zvykají, internet je v dnešní době prostředek, který prakticky řídí celý svět. Od těch nejmenších a nejlevnějších služeb, až po největší světové banky a nadnárodní korporace.

Internet dnes používá téměř každý a to nejen ve vyspělých zemích. Velikost a rozsah internetu je ohromující i přes to, že samotný internet je pouze nehmotný systém sítí, rozšířený natolik, že se z něj stalo něco, bez čeho si naprostá většina společnosti nedokáže představit život.

Využití internetu


S nadsázkou lze říci, že internet je místem, kde se dá dělat naprosto cokoliv. Ona je to víceméně pravda, můžete zde hrát online hry, za které nikdy nebudete muset nic platit, samozřejmostí je i nakupování zboží všeho druhu nebo komunikace s přáteli na druhém konci světa. Poté sem patří již složitější operace, jako převody peněz ve všech podobách, řízení vlastních obchodů nebo webových stránek.

Rozsah internetu


Dnes již na světě neexistuje jediná země, kde by nebyl k internetu přístup. V některých státech je samozřejmě přístup k němu značně omezený a pro mnoho obyvatel zůstává připojení i v dnešní době stále jen snem.

Samotný rozsah internetu je natolik obrovský, že všechen jeho obsah by se vám nepodařilo prohlédnout ani za několik životů. To je naprosto něco neuvěřitelného. Musíme si ovšem uvědomit, že to jsou pouze veřejně přístupné stránky. Dalších webů a portálů, které lze navštívit pouze se speciálním softwarem je mnohonásobně více. To už je něco, že? A teď ještě vezměte v potaz, že toto jsou stále stránky, které navštívit lze, ať už s menší nebo větší námahou.

Dále existuje část internetu, kterou je prakticky nemožné navštívit. Jedná se o tajné portály různých světových vlád, zpravodajských služeb a vojenské materiály. Přístup k těmto údajům má pouze několik stovek lidí na světě a vězte, že velikost této nepřístupné části internetu je zhruba stejná, jako velikost té veřejně přístupné. Ano, je opravdu těžké, možná i nemožné si to představit.