Když to tělo nezvládá

Máme-li pestrou stravu, není zpravidla potřeba dodávat tělu něco navíc. Určitě to není potřeba, pokud naše tělo nenaznačuje že mu něco chybí, cítíme se dobře a ani se neblíží např. chřipkové období.

Pokud se začínáme cítit nedobře, máme problémy, třeba žaludeční nevolnosti nebo jsme nachlazení, můžeme sáhnout v prvním momentě po přírodních prostředcích, máme na mysli bylinkové čaje. Příroda je k nám v tomto ohledu velice štědrá, a stačí se zajít poradit do nejbližšího krámku s voňavými nasušenými pytlíčky bylinek a na každou nemoc se tam nějaká bylinka najde.

heřmánek

Komu nestačí bylinky, může v zimním období sáhnout k vitamínovým doplňkům stravy, ale koupit si pytlík pomerančů, citrónů nebo zázvor je stejně efektivní a určitě chutnější.

Ale občas nás netrápí jen čistě zdravotní problémy, ale ty, které máme spíše jen v naší hlavě. Jsou to příznaky stárnutí, ale ne ty zdravotní, ale ty estetické. Jednoho dnes se zděsíme, že jsme si našli první šedivý vlas a od té doby se soužíme pocitem, jak stárneme. No ano, přiznejme si to, všichni stárneme a nikomu se to nevyhne, ale zároveň ej tu jedna dobrá zpráva, můžete příznaky stárnutí aspoň částečně oddálit a zamaskovat. Samozřejmě jako první je tu barvení vlasů. Ono, když se to vezme kolem a kolem, tak která žena i v mladosti má svou vlastní barvu vlasů? No málokterá.

stáří

Dalším problémem bývají vrásky. Komu dělá vrásky, že se mu dělají vrásky, může zkusit kolagen doplněk stravy. Kolagen si totiž tělo od určitého věku přestává pomalu vytvářet, a proto právě se nám začínají dělat vrásky, kůže není vypnutá jako ve dvaceti, taky nehty se nám mohou začít lámat a kvalita vlasů se také zhorší. Kolagen bude mít pozitivní vliv i na naše klouby.

Naše tělo si umí s mnohým poradit samo, jen je mu třeba dát prostor a pokud máme pocit, že už to samo nezvládá, tak mu pomoct.