Chcete zhubnout? Pijte čaj.

Obyčejný čaj opravdu přispívá ke ztrátě přebytečných kilogramů. Černý, zelený, bílý i africký roibosh.
Alkaloidy theobromin a kofein obsažené v černém a zeleném čaji navíc fungují jako účinné životabudiče, takže přes nízký příjem živin v procesu redukce váhy netrpíte únavou ani skleslostí.

Ale není čaj jako čaj.
Tento název nesou i výluhy z jiných rostlin, které se složením úplně liší od klasických čajových lístků. Zato však obsahují látky účinně podporující trávení, hlavně činnost ledvin, jater nebo žaludku. Příkladem může být cizokrajný oolang, pu-erh nebo obyčejná tuzemská pampeliška, jejíž lístky obsahující hořčiny najdete na každé mezi. Podstata účinků rostlin může být různá, vesměs se jedná o podporu trávení, které vede k rychlejšímu spalování nebo uvolňování tuků do krevního oběhu, tedy odbourávání tukových tkání.
Problémem bylinkových čajů bývá jejich chuť – ne každý si na ni zvykne. Dochucováním nebo slazením zase potlačujeme jejich efekt. Ale co s tím, když nám čaje na hubnutí prostě nechutnají?
Čaj v pilulce.

Výtažek účinných látek koncentrovaný v malé tobolce bývá řešením a přípravky na hubnutí této pro každého přijatelné varianty často využívají.
Jen malé doporučení: Tobolky zapijte je větším množstvím vody, neslazené a bez bublinek, abyste předešli dehydrataci. A chcete-li účinky přípravku znásobit, zapijte jej zeleným čajem. Pokles váhy bude výraznější a vy přitom budete plní energie.
Samozřejmě, pokud Vám specifická chuť speciálních hubnoucích bylinkových čajů nevadí, můžete je pít samotné jako přirozený doplněk zdravé životosprávy. Na tu ostatně je potřeba myslet při jakékoli dietě, protože přípravky pro redukci váhy jsou okamžitá podpora, kdežto návyk na jiný životní styl, ve kterém neschází pohyb a relaxace, je přesně to, co vydrží.