Dostane se do každého koutu bazénu

Teleskopická tyč je velkým pomocníkem každého majitele bazénu. Při údržbě bazénové vody je potřeba se dostat do každého koutu bazénu a díky tomuto pomocníkovi je to možné bez větší námahy. Teleskopická tyč lze skvěle a jednoduše připevnit ke každému pomocníkovi, kterého využíváte k čištění bazénu, jako je síťka, kartáče či dokonce bazénový vysavač. Díky této Vaší prodloužené ruce můžete dokonale vysát dno bazénu i když máte hodně hluboký bazén nebo hodně dlouhý. Jde o nepostradatelného pomocníka, kterého si můžete vybrat v několika různých rozměrech podle vlastní potřeby.

dítě pod vodou

Ovšem údržba bazénu není jen o jeho čištění od mechanických nečistot, které se dostanou do vody v průběhu koupání, ale také o předcházení znečištění mikroby či bakteriemi nebo dokonce řasami. Je zapotřebí pravidelně bazénovou vodu kontrolovat za pomocí testeru a dodávat do bazénové vody dostatek chloru a také srovnávat PH vody. V zásobě je dobré mít vždy algicid, přípravek proti řasám, který lze do vody přidávat preventivně při každé kontrole vody také tak zvaný chlor šok pro šokovou terapii vody v případě, že zjistíte nedostatek chloru v bazénové vodě.

průzračně čistá voda

Kromě přípravků bazénové chemie je dobré si také pořídit kvalitní a spolehlivé pomocníky z řad bazénového příslušenství, jako je například plovák či dávkovač tablet pro ošetřování bazénové vody za pomocí tablet. Spolehlivou krycí plachtu, abyste zabránili znečištění vody v době, kdy bazén nevyužíváte a samozřejmě také dobrou síťky či bazénové vysavač, abyste mohli odstraňovat případné znečištění a k čemuž Vám skvěle poslouží i teleskopická tyč, která byla zmiňována na začátku. Pokud se dobře připravíte každou možnou eventualitu, budete si pak moci v klidu užívat svého bazénu bez jakýchkoliv starostí. Vždyť jste si bazén nepořídili proto, abyste si přidali starosti, ale pro zábavu. Tak si ji užívejte.