Co vám přinese badminton

Ideální pohyb – když se někde dočtete, že byste se měli více hýbat, a že sedavá zaměstnání způsobují to a to, možná začnete s přípravami na návštěvu posilovny nebo s pořízením vhodné běžecké obuvi. K tomu, abyste se více hýbali a byli v lepší kondici i náladě, však nepotřebujete běhat někde na sídlišti či po polích v nezáživném terénu, anebo dokonce sdílet s dalšími deseti lidmi společný prostor posilovny. Vezměte do ruky čerstvě provedený výplet badmintonové rakety, sadu míčků a pozvěte svého přítele na půlhodinku relaxace. Uvidíte, že se vám tento pohyb bude zamlouvat mnohem víc, bude zábavný, a hlavně účinný.

badmintonové rakety

Rozptýlení – také se vám zdá, že nám do života nebezpečně promlouvají digitální technologie? Mají sloužit k našemu prospěchu, a ne, abychom jimi byli ovládáni, nebo dokonce šmírováni, ztráceli své soukromí a někdy i cenná data. Co takhle se oprostit od sociálních sítí a mobilního telefonu? Vždyť lidé dříve mezi sebou komunikovali i bez těchto technologií, a před třiceti lety vystačili i s obyčejnou pevnou linkou se záznamníkem. Tím vás nenabádáme se mobilu přímo zbavit, ale doporučujeme vám jeho využívání omezit na nejnutnější dobu, a namísto toho chodit častěji do přírody a sportovat. A třeba i s badmintonem, který se dá hrát téměř všude.

chlapec hraje badminton

Tvůrčí myšlenky – čím více budete díky badmintonu v kontaktu s venkovním prostředím a s přírodou, tím více si uvědomíte, jak zásadní roli hraje tvůrčí mysl. Žijte raději ve skutečné realitě, a ne v té virtuální, kterou vám nabízí počítačové hry a simulace a hry na mobilních telefonech.

Zdravé nohy – badminton je perfektní druh pohybu či cvičení pro zdravé dolní končetiny. Posílíte jím veškeré svalové partie od hýždí až po chodidla. Můžete jej hrát na antuce i na asfaltu v pevné obuvi, můžete jej provozovat na trávníku nebo na písečné pláži bez bot. Jediné, co potřebujete, je rakety, míček a odhodlání něco udělat pro své zdraví.