Co by nemělo chybět ve vašem smoothie?

Blíží se horké letní měsíce, a přestože si z nás počasí zatím dělá spíše dobrý den, můžete se dozajista těšit na spoustu parných dnů plných venkovních aktivit, ale také únavy a potřeby doplnění energie. Z čeho můžeme v létě nejlépe načerpat živiny, vitamíny a minerály? Pokud hledáte univerzálního pomocníka pro každý den, kterého se nepřejíte (v tomto případě spíše nepřepijete), protože se dá připravit na tisíc způsobů a kombinovat se všemi možnými zdravými potravinami, pak pro vás máme jedinečný tip.

přírodní sprcha

Už jste určitě slyšeli o smoothie. My vám však ukážeme, že se nejedná jen o rozmixovanou zeleninu s vodou – abychom v rámci této tekuté snídaně nebo svačiny zajistili dostatečný přísun všech látek důležitých pro naše zdraví, můžeme jej vylepšit celou řadou super-potravin, zelených potravin a dalších vychytávek.

Bavíme-li se o tekuté složce, tu nám zajistí čistá voda, džus, ovocná nebo zeleninová šťáva, případně mléko (volte raději rostlinné – je lépe stravitelné a zejména varianty s příchutěmi skvěle ochutí celý nápoj).

Co se týče ovocných přísad, jistě víte, že je ideální mixovat například citrusy + listový špenát nebo kadeřávek. V další sestavě doporučujeme kombinovat banán s jahodami, malinami nebo borůvkami. Nebo banán s broskvemi, meruňkami, či rybízem – zkrátka a dobře, fantazii se meze nekladou. Ovoce může být přidáno ve formě čerstvé i mražené – všechny chutě se spojí a máte-li po ruce pár kousků mraženého ovoce, vytvoříte díky němu skvělou konzistenci připomínající zmrzlinový sorbet.

zelená rostlina

Teď se dostáváme ke zlatému hřebu, který by rozhodně neměl ve vašem smoothie chybět – zelené potraviny. Jejich chuť zpravidla není nikterak výrazná, mají však mnoho benefitů pro vaše zdraví. Jedná se například o goji, smrkové výhonky, ostropestřec mariánský nebo třeba bio psyllium, spirulina či výhonky borovicových pupenů.