Poznejte krásy Rakouska


Za krásnou přírodou, vysokohorskou turistickou, cyklistikou a dechberoucími výhledy nemusíte zrovna dvakrát daleko, stačí navštívit naše sousedy – Rakousko.

V této rozmanité zemi se můžete v létě věnovat jízdě na kole, podnikat vysokohorské túry nebo nordwalking, v zimě si zase parádně zalyžovat nebo zajezdit na běžkách a při těch všech aktivitách se pokochat úchvatnou přírodou.
rakouské hory

Tyto krásy vás čekají již po pár hodinách cesty autem, jsou tedy téměř na dosah ruky.

V létě tu na vás čeká rozsáhlá síť cyklostezek a turistických stezek, můžete také využít několik desítek moderních kabinových lanovek, které vás vyvezou na vrcholky hor, ze kterých se vám naskytnou nezapomenutelné výhledy do okolní přírody. V létě také můžete v několika oblastech využít možnosti zakoupení slevových karet, které vám pak poskytnou některé lanovky, aquaparky, památky a další místa zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.

V zimě to je zase rozsáhlá síť moderních lanovek a vleků, spousty lyžařských sjezdovek různých kategorií a nechybí samozřejmě ani půjčovny lyžařského vybavení a lyžařské školy pro malé i velké. Nabídka ubytování je opravdu velmi široká. K ubytování vám poslouží velká nabídka hotelů různých kategorií i dlouhá řada rodinných penzionů s příjemnou rodinnou atmosférou nebo s romantickou atmosférou umocněnou wellness centrem, kde můžete relaxovat po dni stráveném lyžováním na sjezdovkách.
rakouské štýrsko

A kam konkrétně do Rakouska vyrazit, jakou si vybrat lokalitu? Jako cílovou destinaci pro váš pobyt v si můžete zvolit hned z několika oblastí, které jsou oblíbeným cílem pro letní i zimní dovolenou. Zavítat můžete i do hlavního města Rakouska – do Vídně, kde na vás čeká dlouhá řada historických památek, muzeí a dalších zajímavých míst. Oblíbeným cílem v létě i v zimě je také Salzbursko, Korutany, Tyrolsko nebo Štýrsko.