Konec konce?

Od posledního titulu ze sezony 2011/2012 to jde s hokejem v Pardubicích z kopce. V dalším roce konec v předkole po napínavé sérii s Kladnem, potom dvakrát ve čtvrtfinále. Sezóna 2015/16 skončila až po boji v play out, o rok později v baráži, dokonce až v posledním kole. Další sezóna přinesla světlejší okamžiky, a po nepovedeném začátku z toho bylo celkové 6. místo. Co přijde za rok, tušil málokdo. Suverénně poslední místo po základní části, a boj o přežití. Ale s vítězným koncem. Baráž si zkušeně pohlídali a extraliga tak o jeden z netradičnějších týmů nepřijde.
hokejové brusle
Je jasné, že musely přijít změny. Jak v zákulisí, tak mezi hráči. Svoji kariéru ukončili osvědčení veteráni Petr Sýkora a Petr Čáslava. S hokejem ale nekončí. Oba budou pokračovat v nižší lize za Vrchlabí, respektive Dvůr Králové nad Labem. Prvně jmenovaný navíc vypomůže s mládeží.
Velkým přínosem budou určitě příchody navrátilců obránce Jana Koláře a útočníka Roberta Kousala. Týmu ku prospěchu budou určitě i Denis Kindl, Radoslav Tybor nebo Corey Locke.
V přípravných zápasech hradeckého Mountfield cupu, pardubičtí hokejisté nastupovali z většiny s hráči na zkoušku a s juniory. Proto výsledky 0:3 (Slovan Bratislava), 0:8 (Spartak Moskva) a 2:4 (Hradec Králové) nemůžeme brát tak úplně vážně. Domácího turnaje, Memoriálu Zbyňka Kusého, už se ale zúčastnily i opory a společně zapsaly 1. výhru. V derby porazily Mountfield 7:2. Následovala porážka s Chabarovskem 3:6, na 1. místě v tabulce to ale nic nezměnilo, a tak ve finále mohli vyzvat Košice. Ale neúspěšně (3:5).
lední hokej
Po těchto dvou turnajích začal tým spolupracovat s Kadaní, kvůli výchově hráčů. Sezonu tam zahájí i Jakub Mert, Ondřej Matýs, Michal Machač a Oliver Štěpánek.
Extraliga by neměla přicházet o tradiční týmy, a proto doufám, že Pardubice loňskou sezónu už nezopakují, ale že budou znovu stoupat na místa, kam opravdu patří. O první krůček se pokusí už letos.