Jak si správně vybrat pleťový krém?

Postavíte se před přeplněnou poličku v drogerii či parfumerii a jen bezradně přebíháte očima z jednoho krému na druhý? Nebojte, výběr pleťového krému není tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. I když široký výběr a cizí názvy obsažených ingrediencí mohou někdy mást a děsit.

Pokud jste opravdu v koncích, nechte si poradit od prodavačky. Ta by měla mít v sortimentu stoprocentní přehled a rozumět potřebám vaší pleti. Krém vám pak může vybrat přímo na míru.
krásná pleť

I cena hraje roli

Jestliže z nějakého důvodu pomoc personálu vyhledat nechcete, začněte si rozebírat jednotlivá kritéria, která na výběr krému kladete. Začít můžete například u cenové kategorie. Řekněte si, kolik korun chcete za krém nejvíce utratit a poohlížejte se po těch, které vašim požadavkům vyhovují.

Ujasněte si typ pleti

Dále vezměte do úvahy typ vaší pleti. Jestliže vás ráno po umytí obličeje pne a táhne, nejspíš budete majitelkou sušší pleti. Pokud se naopak přes den lesknete, bude vaše pleť mastnější. Speciální krémy se pak vyrábějí pro aknózní pleť, mladistvou či naopak zralou pleť. Vezměte tedy v potaz i její aktuální kondici a svůj věk.
skleněná dózička s krémem

Poradí i období

V neposlední řadě myslete i na aktuální roční období. Zatímco v létě pleť ocení spíše lehčí a hydratační péči, v zimě můžeme sahat po hutnějších krémech, které pokožku ochrání před mrazy a využijeme je třeba i na horách. Dobrou volbou budou také krémy se SPF faktorem, které ale nemusí být jen letní záležitostí. Myslete na to, že slunce na vaši pleť působí neustále, a tak je s klidem volte i v chladných měsících.

Při výběru pak může rozhodovat i to, čeho chcete prostřednictvím krému dosáhnout. Chcete pleť rozzářit? Potřebuje nutně dodat hydratace? Chcete méně viditelné vrásky a póry? S tím vším vám vhodně zvolený krém může pomoci. Stačí v poličce sáhnout po tom správném.