Elektrokola

Vyplatí se nákup elektrokola?
Dnes je již potkáváme na každém kroku. Jezdí na nich senioři, kteří si tak usnadňují svou cestu, protože ke šlapání pomáhá elektromotor, ale i normální dospělí lidé, kteří si můžou svůj výlet prodloužit o několik kilometrů. Takže je to pomocník pro každou věkovou skupinu. Má jen několik součástek navíc. Jak už již bylo zmíněno elektromotor a baterii. Maximální povolená rychlost tohoto stroje je 25 km/h, což je taková rychlost akorát. S tím souvisí i dojezd. Samozřejmě záleží, jakou cenovou kategorii si vyberete. Technický údaj dojezdu udávaným výrobcem se může lišit. Záleží na mnoha faktorech, protože při jízdě do kopce nebo v terénu se baterie více vybíjí, zatímco z kopce skoro vůbec. Dalším faktorem je jak moc šlapete a tím dobíjíte akumulátor. Nutno dodat, že baterie je nabíjecí, takže si ji v pohodlí domova nabijete a za pár hodin můžete vyrazit na další dobrodružství.
elektro kolo u lodě
Výhody
Jako první bych zařadil snížení námahy. Sami si můžete regulovat, jak moc chcete šlapat, a proto je řízení velice pohodlné. Jezdíte s partou po horách, ale už ostatním nestíháte jako dřív? Elektrokolo Vám určitě pomůže. To samé platí pro seniory, kteří si komfortně můžou zajet na chatu nebo kamkoliv jinam. Je také výhodné na výletech. Díky němu se dostanete dále, než na normálním kole, takže si užijete krásu vzdálenějších míst.
Nevýhody
Hned při výběru zjistíte, že je to trošku dražší, cena těch lepších začíná někde kolem 30 000 Kč. Seženete i levnější, ale nesmíte zapomenout na dostatečný dojezd a kvalitu. To samé platí i o baterii s cenou kolem 6 500 Kč. A tím se dostáváme k další věci a tou je nabíjení. Jedno nabití trvá 4-8h, záleží na typu. Není to zrovna málo, protože u benzinového prostředku (např. skútr) stačí natankovat a hned vyjet, ale zase škodí více životnímu prostředí.
symbol nápadu
Shrnutí
Elektrokolo se Vám určitě vyplatí, pokud chcete jezdit na kole pohodlněji, nebo chcete mít delší výlety. Dá se využít v každém věku do různého terénu. Jen bych koupi nedoporučoval někomu, kdo je fyzicky zdatný a jede na kole jednou za týden vedle do obchodu pro rohlíky.